EPA-EFE/Clive Brunskill

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u osminu finala Mastersa u Rimu pobedom od 2-0 nad Italijanom Salvatoreom Karuzom.

Za to mu je bilo potrebno sat vremena i 24 minuta igre – 6:3, 6:2.

Ovo je bio prvi meč za Đokovića na šljaci ove sezone, kao i prvi posle diskvalifikacije sa US opena.

Naredni Novakov protivnik biće bolji iz okršaja Filipa Krajinovića i Marka Čekinata.

Karuzo je dobro ušao u meč i sjajno parirao Novaku u razmenama, što mu je donosilo lake gemove, barem na startu.

U šestom gemu prvi put je pripretio srpski teniser, ali nije uspeo da iskoristi ni jednu od dve brejk prilike.

Servis je sjajno funkcionisao Novaku i bio mu najjače oružje u prvom setu, pa je pritisak na Karuzu bio sve veći i veći.

Pritisak se isplatio u osmom gemu seta kada je Novak napravio brejk, a onda rutinski došao do njegove potvrde i osvajanja prvog dela igre.

Drugi set počeo je propuštenim prilikama Đokovića, a onda jednim neverovatnim gemom koji je trajao skoro 12 minuta.

Izdržao je prvo Karuzo pritisak Đokovića, onda se desilo obrnuto, pa Italijan jednostavno nije imao više snage i pretrpeo je brejk.

Imao je šansu da se momentalno vrati jer je došao do 0:30 na riternu, ali je Novakov servis ponovo profunkcionisao.

To je bilo sve što je Karuzo imao da pokaže, pa je Đoković napravio još jedan brejk i manje-više nešto zahtevnijim treningom prošao u osminu finala.

Svoj naredni meč Novak bi trebalo da igra u petak.