Tanjug

Na Marasiju Đenova – Sasuolo 1:1 u 22. kolu italijanskog prvenstva.

Dok je bio član Sampdorije u sezoni 2016/17. i u prvoj polovini prošle (zatim otišao u Benevento), Filip Đuričić je igrao u gradskom derbiju protiv Đenove samo šest minuta, u dve utakmice po poslednja tri. To nije bilo dovoljno da zatrese Đenovinu mrežu, ali mu je pošlo za rukom da postigne pogodak kao igrač Sasuola.

View this post on Instagram

#Djuricic saluta così i tifosi del #Genoa. ?

A post shared by SampNews24 (@sampnews24) on

Doveo je goste u vođstvo na Marasiju s 1:0 u 28. minutu. To mu je drugi gol u italijanskom prvenstvu, a prvenac je postigao protiv Milana još u septembru, kada su Rosoneri s 4:1 odneli sva tri boda kući. Igrao je do 83. minuta.

Izjednačio je Paragvajac Sanabrija u 41. minutu. To je, ispostavilo se, bio i konačan rezultat.

U timu domaćina ceo meč je odigrao Darko Lazović, a debitovao je Ivan Radovanović, koji je posle šest i po godina u Kjevu promenio sredinu. Zamenjen je u 76. minutu. Ivan Lakićević je ostao na klupi pošto ni u ovoj utakmici nije dobio poverenje trenera Čezarea Prandelija.