EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Četvrti teniser sveta Norvežanin Kasper Rud plasirao se večeras u finale završnog turnira u Torinu, pošto je u polufinalnom meču u dva seta savladao Rusa Andreja Rubljova sa 6:2, 6:4.

Rud će u finalu igrati protiv srpskog tenisera Novaka Đokovića, koji je ranije danas pobedio Amerikanca Tejlora Frica sa 2:0.

Norvežanin je do pobede nad sedmim igračem na ATP listi stigao posle sat i 10 minuta igre.

U prvom setu, Rud je dva puta oduzeo servis protivniku, u petom i sedmom gemu, a potom osmom gemu iskoristio prvu set loptu i ubedljivo stigao do vođstva.

Na startu drugog seta, Norvežanin je napravio dva vezana brejka, u prvom i trećem gemu, i stigao do vodjstva od 4:0 u gemovima.

Do kraja seta Rubljov je uspeo u sedmom gemu da oduzme servis Rudu, ali to mu nije bilo dovoljno za preokret, pošto je Norvežanin bio siguran u nastavku i u 10. gemu iskoristio prvu meč loptu.