Fudbaleri Milana savladali su Bolonju u meču prvog kola italijanske Serije A – 2:0 (1:0).

Pobedu Milanu doneo je Zlatan Ibrahimović sa dva gola u 35. i 50. minutu.

Ibra je imao prvu šansu na utakmici u 12. minutu, kada je dobro gađao, ali je lopta otišla tik pored leve stative.

Benaser je imao još bolju šansu u 29. minutu, kada je odbitak poslao pored gola.

I onda u 35. minutu Milan stiže do prednosti.

Teo Ernandes poslao je dobar centaršut, koji je ispratio Ibrahimović i glavom zatresao mrežu.

Skorupski je u 47. minutu odbranio dobar udarac Ibrahimovića, a dva minuta kasnije je Benaser srušen u kaznenom prostoru.

Sudija je pokazao na belu tačku i Ibrahimović je rutinski penal pretvorio u pogodak.

Skorupski je sprečio ubedljiviju pobedu Milana.

U dva navrata je sprečio Ibrahimovića do postigne het-trik, a odbranio je i jedan odličan udarac Ernandesa.

Do kraja utakmice je i Donaruma imao dve dobre odbrane.

Odbranio je u poslednjih 10 minuta udarce Tomijasua i Sansonea i sprečio da se pred kraj “zakuva”.

Takođe je i Rodrigo Santander pogodio stativu.

Bolonja je završila ovaj meč sa igračem manje, pošto je u 88. minutu Dijks isključen zbog drugog žutog kartona.