EPA-EFE/ANDREJ ČUKIĆ
Aleksandar Đorđević

Košarkaši Olimpije iz Milana deklasirali su Fenerbahče u Istanbulu rezultatom 68:43, u utakmici devetog kola Evrolige.

Meč je bio rešen posle prvih 10 minuta igre, tokom kojih su domaći postigli samo tri poena.

Naredni kvartal rešili su u svoju korist izabranici Aleksandra Đorđevića, ali su početkom drugog poluvremena opet pali.

Olimpija je treću četvrtinu rešili sa 25:9 i tako u potpunosti ubila nadu Fenera da nešto može da uradi – ako je ona uopšte i postojala.

Domaći su u poslednjoj četvrtini dozvolili Olimpiji tek šest poena i tako koliko-toliko ublažili ovaj poraz.

Tim Etorea Mesine je siguran na čelu elitnog takmičenja sa skorom 8-1, dok je Fener ostao u drugoj polovini tabele, sa učinkom 3-6, koliko imaju i Bajern, Efes, Alba i Baskonija.

Goste je do pobede u Istanbulu predvodio Šilds sa 13 poena, Datome je dodao 11, Hol devet, baš koliko je dao i Mitoglu, koji je imao i šest skokova.

Kod Fenerbahčea jedini dvocifren bio je Pjerija sa 12 poena. Marko Gudurić je odigrao petnaestak minuta i postigao jednu trojku iz pet pokušaja.