Dortmund poražen kod kuće posle 4 meseca

0

"Milioneri" su poslednji poraz na domaćem terenu pretrpeli u sedmom kolu, i to od ekipe Šalkea sa 0:1, a četiri meseca kasnije kompletan plen je odneo Ajntraht 2:3.

Gosti iz Frankfurta su danas poveli preko Kolera u 8. minutu, a izjednačio je Humels u 11. Domaćin je potom poveo u 57. minutu preko Barioša, ali je onda usledio veliki preokret gostiju, koji su za devet minuta postigli dva gola (Jung 65. i Mejer 74.) i tako Borusiji naneli treći poraz kod kuće u Bundes ligi.

U drugom meču dana Majnc je golom Svensona u 43. minutu pobedio Menhengladbah i skočio na osmo mesto na tabeli (30 bodova).

Ajntraht je sedmi (31 bod), Borusija je ostala na petom (36), dok nakon odigranih subotnjih mečeva prvo mesto dele Bajer iz Leverkuzena i Bajern iz Minhena sa po 45 poena.