Dortmund siguran kod kuće, golman asistirao za pobedu Menhengladbaha

0
FK Borusija Dortmund

Fudbaleri Dortmunda savladali su Augzburg 2:1 u u meču sedmog kola Bundeslige u kojem je junak meča bio Rafael Gereiro.

Portugalski fudbaler nonšalantno izvodi penal u 10. minutu i dovodi svoj tim u prednost, ali su gosti uspeli da izjednače do kraja poluvremena posle loše reakcije odbrane Dortmunda.

Šutirao je Majer iz daljine, ali je lopta završila na prečki. “Zaspala” je odbrana Dortmunda, a Zekiri je ostavljen sam da poravna rezultat.

Ipak, Brant uspeva da donese svom timu pobedu u 51. minutu, posle asistencije Rojsa.

Priključak za Bajernom održao je i Frajburg. Oni. kao i Borusija, trenutno imaju 15 bodova i utakmicu više od minhenskog kluba.

Frajburg je u Berlinu bio bolji od Herte 2:1, a gol odluke postigao je Nils Petersen u 78. minutu.

U utakmici “srednjeg doma” Štutgart je slavio protiv Hofenhajma 3:1, dok je Borusija iz Mehengladbaha smanjila zaostatak ka mestima koje vode u Evropu pobedom nad Volfsburgom 3:1. Borusija je povela sa 2:0 već posle sedam minuta igre, prvo je u petom minutu Embolo sjajnim golom doneo prednost, da bi Jonas Hofman samo dva minuta kasnije doneo 2:0. Neverovatno prvo poluvreme je kompletirao Luka Valdšmit u 25. minutu utakmice. Mreže su mirovale sve do 95. minutu, kada je Džon Skali postigao gol na asistenciju svog golmana Jana Somera.