Rimski “nebeskoplavi” kao gosti savladali Brešu s 2:1 u prvoj utakmici 18. kola italijanskog prvenstva, a njihov junak je bio dvostruki strelac Čiro Imobile, s 19 golova vodeći u ligi.

Lacio u Seriji A ne zna za poraz na 12 mečeva uzastopce, još od neuspeha na “Meaci” protiv Intera (1:0) 25. septembra, a postigao je i devetu uzastopnu pobedu. Takvu nisku u prvenstvu je imao još samo od decembra 1998. do februara 1999, pod vođstvom švedskog trenera Svena Gorana Eriksona.

Priliku za klupski rekord može da iskoristi 11. januara kao domaćin Napoliju.

Imobile (29), koji u Laciju igra četvrtu sezonu, ukupno je dao 84 ligaška gola. Treći je na klupskoj listi svih vremena, a protiv Breše je nadmašio Tomaza Rokija, koji je postigao 82.

Breša je povela u 18. minutu preko Marija Balotelija. U 42. poravnao je Imobile iz penala, a pobedonosni pogodak je dao u prvom minutu nadoknade vremena. Sergej Milinković Savić je odigrao ceo meč za gostujući tim.