Fudbaleri Crvene zvezde uspešno su savladali novu prepreku u domaćem šampionatu.

Crvena zvezda – TSC 3:1 (2:0)

(Tomane 12, Grabež 44. ag, Simić78 – Žander 64. ag)

U 14. kolu Linglong Superlige Srbije pobedili su na svom terenu ekipu TSC iz Bačke Topole rezultatom 3:1.

Do vođstva je prva stigla Zvezda golom Tomanea u 12. minutu, da bi tu prednost uvećao igrač TSC-a postigavši autogol (Grabež) u samoj završnici prvog dela igre.

U drugo poluvreme crveno-beli održavali su tempo igre, ali je Žander malom nepažnjom uspeo da otera loptu iza leđa golmana Popovića I tako smanji prednost gostima. Ipak, on je uspeo u neku ruku da se iskupi pošto je asistirao Veljku Simiću u 78. minutu koji je ušao sa klupe (55. minut), ispostaviće se da je to bio I poslednji pogodak na ovom meču.

Naredni rival TSC biće domaćin Radničkom iz Niša, dok će Zvezda gostovati Proleteru.