Dva gola Tošića, Šalke prvi

0

Reprezentativac Srbije Zoran Tošić odigrao je možda i najbolju partiju u dresu Kelna, otkako je kao pozajmljen igrač stigao iz Mančester Junajteda.

"Bambi" je fantastičnim šutem doveo "jarčeve" do prednosti već u 12. minutu, a već nakon prvog poluvremena gosti iz Kelna vodili su sa 0:3, pošto su se u listu strelaca upisali Peti, a potom i Novaković sa bele tačke.

Tošić je svoj Keln do ubedljiva četiri gola prednosti doveo u 71. minutu, a samo deset minuta kasnije Čerundolo je postavio konačnih 1:4. Keln je tako osvojio 31. ligaški bod i sve je izvesnije da će ove sezone obezbediti opstanak.

Bajern je u Minhenu doživeo neprijatno iznenađujuće, pošto je izgubio od Štutgarta sa 1:2, a junak pobede "švaba" bio je strelac pobedonosnog gola Marika. Domaći su poveli golom Hrvata Ivice Olića u 32. minutu, a izjednačio je Treš u 41. minutu. Pobedu Štutgartu, za koji je odlično igrao i srpski reprezentativac Zdravko Kuzmanović, doneo je Marika u 50. minutu.

Ekipa sa "Alijanc arene" ovim porazom je preopustila čelnu poziciju Bundes lige sve boljem timu Šalkea, koji je u derbiju kola trijumfovao protiv Bajera u Leverkuzenu rezultatom 0:2. Strelac oba gola i junak meča bio je Kevin Kuranji koji je tresao mrežu domaćina na "Baj areni" u 11. i 28. minutu.

Verder je očekivano sa ubedljivih 4:2 nadigrao Nirnberg, a Volfsburg je sa dva gola Džeka slavio protiv Majnca 0:2, dok je Herta protiv Dortmunda odigrala bez golova u Berlinu.