Vesti
Slavlje u svlačionici Sinđelića

U prvoj utakmici pretposlednjeg, 21. kola Druge državne lige Viktorije (Severozapad) u petak uveče fudbaleri Vestgejt Sinđelića su ugostili u derbiju kola ekipu Hopers Krosinga. Meč je odigran po izuzetno hladnom vremenu, a budući da je ekipa Hopers Krosinga u prvom delu sezone slavila pobedu nad Sinđelićem od 4:1, navijači našeg kluba su očekivali da se njihovi ljubimci revanširaju, što su ovi i učinili.

Izabranici trenera Nebojše Kovačevića su se rastrčali po terenu i možda je ovo bila i njihova najbolja partija koju su prikazali ove sezone. Rezultat na kraju meča i nije bio pravi odnos snaga na terenu jer je srpski tim prikazanom igrom zaslužio ubedljiviji trijumf, ali i ova pobeda od dva gola razlike je velika s obzirom na to da je protivnik kvalitetan i da je najveći deo sezone proveo na čelu tabele.

Navijačima Sinđelića nije smetalo ni izuzetno hladno vreme

Ovom pobedom Vestgejt Sinđelić značajno je uvećao šanse da se plasira u viši rang takmičenja, ali da bi se to desilo potrebno je da se “poklope” i rezultati Srbije, Koraje i Epinga. Budući da prva dva kluba idu u viši rang, moglo bi da se desi da ove godine to budu dva srpska kluba!

Sinđelić je od samog početka dominirao u svim segmentima, a rezultat napadačke igre došao je u 21. minutu kada se Pavle Džurkić našao u pravom trenutku na pravom mestu i uspeo da u gužvi ćušne loptu u mrežu. I posle vodećeg pogotka Sinđelić je nastavio da dominira i u poslednjem minutu prvog poluvremena naš tim je duplirao prednost.

Veliko pojačanje Sinđelića Đošua Kalabria pobegao je po levoj strani i pravim projektilom pogodio gornji suprotni ugao gostujućeg gola. Iako je golman Hopers Krosinga u nekoliko navrata spasao svoju mrežu, ovog puta nije imao šanse da bilo šta učini.

Treće poluvreme: U restoranu Sinđelića vladalo je dobro raspoloženje

I u drugom poluvremenu Sinđelić je nastavio da veze sitan vez po terenu ali mreža gostiju, na njihovu sreću, nije se više zatresla, iako je za to bilo prilika da se gostima vrati dug sa kamatom. Da nije bilo administrativne kazne i oduzimanja tri boda našem klubu, Sinđelić bi trenutno zauzimao prvo mesto na tabeli i praktično bi kolo pre kraja imao sjajnu priliku da zauzme jedno od prva dva mesta na tabeli i izbori promociju u viši rang.

Iduće subote, 7. septembra, fudbaleri Sinđelića su gosti Mil Parka. Meč se igra u 15 sati, a predigra mladih timova je dva sata ranije na adresi Findon Reserve (Crampton Crescent).

Gosti bolji u predigri

U predigri glavne utakmice pobedili su gosti sa 4:2 (3:0). Strelci za mladi tim Sinđelića su bili Stefan Duvnjak i Felmon Kebrekidane.