Dva puta Kostić i jednom Jović za pad Štutgarta (VIDEO)

0
EPA/RONALD WITTEK
Kostić je drugi pogodak postigao tako što je rutinski poslao loptu kroz noge golmana Cilera

Golovima naših Ajntraht pobedom s 3:0 u Frankfurtu u poslednjoj utakmici 27. kola Bundes lige izbio na četvrto mesto, koje vodi u Ligu šampiona.

U borbi za Ligu šampiona ekipa sa Komercbank arene uspeva da smeni Borusiju iz Menhengladbaha na četvrtoj poziciji, nadigravanjem borca za opstanak.

Srpski reprezentativci Filip Kostić i Luka Jović su pružili odlične partije u petoj pobedi za redom.

Jović vodio žestoke vazdušne duele sa Štutgartovom odbranom

Kostić je dva od pet golova u domaćem prvenstvu postigao na današnjem meču, protiv tima iz kojeg je došao u Ajntraht, prvi u 45. minutu, drugi u 64.

Na to se nadovezao i Luka Jović u 84. minutu, dvadeset i trećim pogotkom u sezoni, a 16. u nemačkom prvenstvu pa se na drugom mestu liste strelaca poravnao sa španskim napadačem Pakom Alkaserom, koji je s dva kasna pogotka doneo Borusiji važnu pobedu s 2:0 protiv Volfzburga za čelo tabele. Vodeći je Bajernov as Poljak Robert Levandovski s 19.