EP: Debakl Srpkinja u Osijeku

0

Fonet/EHF
Francuskinje očitale lekciju nemoćnim Srpkinjama

Ništa nije polazilo od ruke naših rukometašicama. Od starta susreta, "trikolorke" su zagospodarile terenom, dok u napadu svetskih vicešampionkama ništa nije polazilo od ruke. Menjao je često selektor Saša Bošković, ali dobitne kombinacije nije bilo. Za 15 minuta, Srpkinje su postigle jedan, a za poluvreme mizerna tri gola.

U nastavku susreta, Francuska je na startu povela sa neverovatnih 16:4, pa je u većem delu drugog poluvremena bilo otaljavanje posla obe selekcije. Posle dva kola Srbija je ostala na nuli. Ipak, i dalje ima šanse za drugi krug. Ukoliko u petak dobije Slovačku, "crvene" će se plasirati u drugu rundu, ali neće preneti nijedan bod (porazi od Crne Gore i Francuske).

U selekciji Srbije najefikanije su bile Jovana Stoiljković i Sanja Rajović sa po četiri gola, dok je Biljana Bandelier ubacila dva. Kod Francuskinja najbolje su bile Aleksandra Lakrabare sa šest
golova, Pol Boduan je postigla četiri, a Nina Kamato-Ndžitam i Gnosijan Niombla po tri pogotka.