Mariji Kolarević je „za dlaku“ izmakao plasman u finale trostava u konkurenciji juniorki na Evropskom prvenstvu malokalibarskim oružjem u Bolonji.

Kolarevićeva je u kvalifikacijama pogodila 1.156 krugova i zauzela deveto mesto. Od osmog mesta i plasmana u finale Mariju je delio samo jedan krug. Uz Kolarevićevu,u takmičenju juniorki Srbiju su predstavljale i Lara Canić, koja se plasirala na 34. i Ivana Marić, koja je zauzela 40. poziciju. U ekipnom plasmanu srpske juniorke su završile na 11. mestu.

Danas je održano i takmičenje juniora u trostavu. Marko Ivanović je bio naš najuspešniji omladinac. Zauzeo je 14. poziciju sa 1.159 krugova. Za finale je bilo potrebno pogoditi 1.165. Preostala dvojica srpskih strelaca Dimitrije Gaćeša i Aleksa Mitrović su se plasirali na 18, odnosno 29. poziciju. Kao ekipa osvojili su sedmo mesto.

Svi naši juniori, koji su u Bolonji debitovali na Evropskom prvenstvu malokalibarskim oružjem, su završili takmičenje na EP.

Seniorska takmičenja biće održana naredne sedmice. Naši strelci će učestvovati samo u olimpijskim disciplinama, koje su na programu u petak i subotu. Srbiju će predstavljati: Zorana Arunović, Jasmina Milovanović (obe MK sport pištolj), Andrea Arsović, Sanja Vukašinović, Ivana Anđušić Maksimović, Stevan Pletikosić, Milutin Stefanović i Milenko Sebić (svi MK puška trostav).