U tradicionalnom terminu od 15:30 rezervisanom za Bundesligu, odigrano je pet mečeva 25. kola nemačke Bundeslige, a nbajviše pažnje privukao je duel Bajer Leverkuzena i Ajntrahta.

“Srpski” Ajntraht doživeo je ubedljiv poraz na gostovanju od 4:0. Kai Haverc prvi je zatresao mrežu rivala, i to, u četvrtom minutu. Samo deset minuta kasnije Karim Belarabi duplirao je prednost, na asistenciju Paulinja.

Drugo poluvreme obeležio je upravo Paulinjo, sa svoja dva pogotka u 49, pa u 55. minutu za konačnih 4:0.

Bundesliga, 25. kolo

Lajpcig je nastavio sa lošim partijama, pa je tako odigrao bez golova, 0:0, na gostovanju Volfsburgu. Ovaj rezultat popularnih Crvenih bikova najviše odgovara Bajernu iz MInhena koji protiv Augzburga u nedelju od 14.30 može dodatno da poveća bodovnu razliu.

Takođe, ekipa Julijana Nagelsmana može da bude srećna što je osvojila bod u Volfzburgu (0:0), jer su Vukovi bili bolji i imali bolje prilike.

Verder, koji je i dalje u zoni ispadanja, sa našim Milošem Veljkovićem u timu, vodio je 2:0 posle samo šest minuta igre u Berlinu, ali je Herta kao i prošle nedelje opet čudesno oživela i stigla do boda (2:2) koji je drži na distanci u odnosu na zonu ispadanja.

Marko Grujić definitivno izgubio mesto u timu kod novog trenera Aleksandera Nurija pošto je presedeo na klupi i četvrtu od poslednjih šest utakmica tima iz Berlina u svim takmičenjima.