Federer “otresao” Congu za finale AO

0

Prvi teniser sveta je u polufinalu gren slema u Melburnu prosto demolirao Žoa Vilfreda Congu ubedljivim rezultatom 3:0, po setovima 6:2, 6:3, 6:2 za svega 90 minuta igre.

Švajcarac je od samog starta meča nametnuo svoj ritam, a protivnika je lomio već na polovini svakog seta.

Conga je pokušao da barem spase čast u poslednjem setu, i sa nekoliko lepih i atraktivnih poteza delimično je uspeo u tome, ali rezultatski, ni jedan set ovog polufinala, nije dolazio u pitanje.

Rodžeru Federeru je ovo 18. finale na poslednjih 19 gren slem turnira, a u nedeljnom finalu očekuje ga duel sa Britancem Endijem Marejem, koji je u četvrtak bio bolji od Hrvata Marina Čilića sa 3:1 (3:6, 6:4, 6:4, 6:2).

Federer je nakon trijumfa prokomentarisao finalni duel sa Marejom tako što je unapred proglasio Britanca gubitnikom.

"Znam da bi Marej želeo da osvoji prvu titulu za britanski tenis posle, koliko, 150.000 godina… Jadan momak, koji kroz to mora da prolazi iznova… i iznova", rekao je Federer što je izazvalo mnogo smeha na "Rod Lejver areni".