Federer u polufinalu AO

0

Federer je danas u četvrtfinalu pobedio Rusa Nikolaja Davidenka rezultatom 3:1, po setovima 2:6, 6:3, 6:0, 7:5. Ovo je bio 15. međusobni duel švajcarskog i ruskog tenisera, a trinaesta pobeda Federera.

On će u polufinalu igrati sa pobednikom meča između Srbina Novaka Đokovića i Francuza Žoa-Vilfrida Conge, koji je na programu kasnije danas.

Ruski teniser je odlično počeo meč i prvi set dobio rezultatom 6:2. Davidenko je vodio u drugom setu 3:1, ali je Federer napravio veliki preokret i dobio drugi deo meča 6:3. Švajcarac nije dozvolio iznenađenje u trećem setu, koji je osvojio bez izgubljenog gema, 6:0. Najbolji teniser seta je nastavio sa dobrom igrom i u četvrtom setu i poveo 3:1. Davidenko je osvojio tri uzastopna gema i preokrenuo rezultat na 4:3, ali je Federer uspeo da povede 5:4 i da servira za meč. Rus je uspeo da izjednači na 5:5, ali je Švajcarac osvojio naredna dva gema i zasluženo je stigao do pobede.