D. M.
Zavidna efikasnost: Prva ekipa "Nikole Tesle"

Obe seniorske ekipe FK “Nikola Tesla” iz Hamburga su opravdale ulogu favorita u prvom kolu kupa grada i izborile plasman u narednu rundu takmičenja.

Prva ekipa bila je apsolutni favorit u duelu sa timom Projsena koji se takmiči tri ranga niže od njih. Uloga favorita je opravdana pobedom 8:0. Po rezultatu se vidi da ne samo da pobeda nijednog trenutka nije dolazila u pitanje, već nisu protivniku dozvolili da ozbiljnije ugrozi gol našeg čuvara mreže.

Za razliku od njih drugi tim je teže došao do pobede jer se domaćin u prvom poluvremenu dva puta nalazio u vođstvu, ali se na poluvreme otišlo rezultatom 2:2. Posle pauze naš tim je uspeo da stabilizuje igru i ne dozvoli protivniku da postigne jeftine golove. U napadu su bili efikasniji što je rezultiralo da u drugih 45 minuta postignu tri gola.

Dodajmo i to da je naš tim izborio povratak u Krajsligu, a da se protivnik takmiči u rangu niže od njih (Krajsklasa).

Bila je ovo dobra uvertira i poslednja provera za obe ekipe “Nikole Tesle” pred početak nove sezone koji je zakazan za naredni vikend.