Rukometašice Hrvatske poražene su rezultatom 30:19 od reprezentacije Francuske u polufinalu Evropskog prvenstva.

Utakmica je počela dosta dobro po Hrvatice koje su rano povele golom Larise Kalaus, ali je već u narednom napadu Francuska izjednačila.

Još dva puta je Hrvatska uspela da povede, sa 2:1 i 3:2, a posle pogotka Mačijević usledio je potop reprezentacije Hrvatske.

Tokom narednih 20 minuta postigle su samo dva gola, dok je Francuska postigla čak 12 pogodaka u tom periodu i na poluvreme otišla sa velikih 15:5.

Niakate, Dembele-Pavlović i ostale su gotovo konstantno trčale kontre u prvom poluvremenu i postizale lake golove, dok je dva semderca u gol pretvorila iskusna Aleksandra Lakraber.

U nastavku, Hrvatska je počela sa igračicom manje zbog prekršaja u poslednjem napadu prvog poluvreme, ali su odbranile prvi napad i odmah postigle gol.

Igrale su dosta bolje u drugom poluvremenu, ali jednostavno je razlika iz prvog dela meča bila isuviše velika da bi se nešto više uradilo tokom drugih pola sata.