Francuski stručnjak: MH-370 pogođen iz američke baze!

0

Reuters
Poslednji snimak: MH-370 na pisti u Kuala Lumpuru
 

Ovaj ekspert je boravio na Maldivima i razgovarao sa očevicima. Kao komandno mesto odakle je letelica proglašena metom, označena je američka vojna baza na atolu Dijego Garsija, koji se nalazi usred Indijskog okeana.

Čovek o kome je reč, Mark Dužen, odlučio je da raspetlja čvor misterije u vezi sa sudbinom aviona i 239 putnika koji su netragom nestali, pa je obavio istraživanje u regionu.

Svedoci (meštani i turisti) su mu potvrdili da su boing videli u niskom letu, a jedan lokalni ribar je čak video i natpis sa imenom malezijske kompanije na trupu ove velike letelice. Ovu ključnu informaciju je objavio francuski nedeljnik "Pari mač", čime je probio medijsku blokadu kojom su sprečavana objavljivanja optužujućih informacija.

Na atolu Dijego Garsija je stacionirana posada od 1.700 američkih vojnika i 1.500 civilnih službenika. Ta nevelika teritorija bila je ranije britanska kolonija, ali je od 70-ih godina Amerikanci preuzimaju i koriste kao jednu od svojih baza širom sveta. Koriste je kao mesto za snabdevanje aviona gorivom.

Francuz svoje tvrdnje potkrepljuje snimcima: Do susednog ostrva Barah doplutao je predmet za koji se kaže da je jedan od ispražnjenih uređaja za gašenje požara, kakvi su bili i u avionu MH-370. To su potvrdila dvojica vazduhoplovnih stručnjaka i jedan oficir.

Dužen smatra da iz svega proizilazi kako su Amerikanci ciljano oborili tu letelicu. Vlasti u Vašingtonu to (naravno) odbacuju, tvrdeći da MH-370 nije leteo blizu Dijega Garsije.
Sumnje oko manipulacija sa sudbinom putnika i aviona još u oktobru izneo je i Tim Klark, šef aviokompanije Emirati. On je izjavio da je neko preuzeo kontrolu nad letom ovog aviona, pre nego što je on nestao. Da je pao u more, delovi letelice bi bili dugo uočljivi na površini vode.

Nevolja za kompanije

Nerazjašnjeni nestanak malezijskog aviona, pored velikog broja žrtava i očaja njihove rodbine, naneo je štetu i drugim aviokompanijama. Izgubile su poverenje putnika i uništena su im obećanja u pogledu bezbednosti na njihovim letovima. Među prvima je to izneo u javnost Niki Lauda, bivši šampion u Formuli 1, vlasnik aviokompanije Lauda er.

 

OSTAVITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here