FK Vojvodina FK Lask

Fudbaleri Vojvodine poraženi su od LASK-a na Karađorđu u okviru prve utakmice 3. kola kvalifikacija za Ligu konferencija 1:0.

Lask je bio bolji rival u većem delu meča, ali su fudbaleri VOjvodine odlično parirali favorizovanom rivalu tokom većeg dela meča.

Jedini gol na meču postigao je Mihorl u 70. minutu, posle sjajnog udarca sa ivice kaznenog prostora.

Samo deset minuta ranije, Vojvodina je mogla da povede prva. Lopta je došla do Čovića koji je sa 20 i kusur metara zadrmao stativu Šlagera.

Još jednu priliku za izjednačenje propustio je Kabić kada je šutirao direktno u Šlagera. Ekipa Slavoljuba Ðorđevića susret je završila sa desetoricom na terenu, pošto je Luka Cucin u poslednjem minutu regularnog dela dobio crveni karton zbog starta sa leđa.

Podsetimo, pobednik ovog dvomeča igraće sa poraženim iz duela Lige Evrope između Galatasaraja i Sent Džonstona.

FK VOJVODINA – FK LASK 0:1 (0:0)
(Mihorl 70)

Vojvodina: Simić, Cucin, Stevanović, Kovačević, Devetak, Busnić, Topić, Čović, Novevski (Zukić 68), Simić, Mrkaić (Kabić 46)

LASK: Šlager, Janis (Marešić 73), Vajzinger, Filipović, Rener, Pocman (Fleker 46), Grgić, Mihorl, Karamoko (Balić 62), Goiginger, Šmit.