Lična arhiva
Nasib Džabel je postigao het-trik za osam minuta

Fudbaleri Svetog Đorđa su u okviru devetog kola Premijer lige Brizbejna očekivano savladali Vestern Spirit u gostima rezultatom 4:0 (1:0). Četa iz Vilavonga je na taj način nastavila iz odličnih rezultata, koji je u dobroj meri obrisao kikseve sa početka sezone i lansirao ih uz rame vodećim ekipama na tabeli.

Naročito je impresivan bio način na koji su “sveci” došli do pobede protiv Stormersa, pošto je uprkos očiglednoj razlici u kvalitetu rezultat do 78. minutiu bio samo 1:0 u korist srpskog kluba.

Koliko su nadmoćni u odnosu na većinu rivala u ligi, fudbaleri Svetog Đorđa su pokazali kada su samu završnicu meča odigrali kao da je reč o samom početku utakmice.

Strelac prvog gola bio je Darsi Pirson iz penala u 21. minutu, a tek u 78. Nasib Džabel je ponovo “otvorio” bravu domaćih i u roku od osam minuta postigao tri pogotka, gotovo svaki u saradnji sa Pirsonom.

Trener Svetog Đorđa Bobi Grem izveo je sastav: Popović, Korta, Šuša, Džonson, Smit, Skavo, Dejvi, Bond, Džabel, Bol, Samjuels, Pirson.

U duelu rezervnih timova neočekivano je pobedio Vestern Spirit sa 4:1, a jedini gol za Svetog Đorđa postigao je Lazar Tubin. Rezerve “svetaca” su takođe treće na tabeli sa 21 osvojenim bodom, dva manje od lidera Olbeni Krika.

U narednom kolu srpski klub na domaćem terenu u Vilavongu dočekuje Gep, a meč se igra u nedelju, 30. maja od 15.00 časova, dok se rezervni timovi sastaju dva sata ranije.

PREMIJER LIGA BRIZBEJNA

Rezultati 10. kola: Sentenari Stormers – Akacija Ridž 0:3, Vestern Spirit – Sveti Đorđe 0:4, Gep – Bejsajd Junajted 0:1, Lejks – Brizbejn Najts 3:1, Univerzitet Kvinslend – Tuvong 1:1, Mt Gravat – Olbeni Kriks 2:2.

1. Lejks 10 8 1 1 31:16 25
2. Olbeni Krik 9 7 2 0 41:8 23
3. Sv. Đorđe 9 6 1 2 31:15 19
4. Bejsajd J. 9 6 1 2 21:12 19
5. Tuvong 8 3 2 3 15:19 11
6. Najts 8 3 1 4 13:19 10
7. Akacia R. 8 3 1 4 12:20 10
8. UQ 10 3 1 6 15:26 10