Gol Kristijana Ronalda protiv Torina njegov 100. glavom za klubove (VIDEO)

0
twitter.com/juventusfcen
Kristijano Ronaldo se perfektno odrazio iz mesta da bi savladao Torinovog golmana

Portugalski as u finišu gradskog derbija u 35. kolu italijanskog prvenstva doneo bod Juventusu (1:1).

Nekoliko minuta delilo je Torino od prve pobede protiv Juventusa kada je Stara dama domaćin posle 1995. Prednost s 1:0 doneo mu je Saša Lukić u 17. minutu.

S tri boda Torino bi se još ozbiljnije umešao u trku za mesto koje vodi i u Ligu šampiona, ali je ostao bez dva jer je primio gol u 84. minutu. Strelac je bio Kristijano Ronaldo, koji se na oštar centaršut sjajno odrazio iz mesta, što je još jedna od njegovih vrlina, pa se mreža gradskog rivala neodbranjivo zatresla.

To je i njegov stoti pogodak glavom u klupskoj karijeri, a 601. ukupno (Sporting, Mančester junajted, Real, Juventus). Njegov pandan Lionel Mesi, argentinski as, onomad je s dva pogotka protiv Liverpula na Nou Kampu u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona dosegao do 600, a sve u Barseloninom dresu.