Golman u 94. minutu dao gol za prolaz u nastavak Lige šampiona! (VIDEO)

0
FK Tigres

Meksička ekipa Tigres plasirala se u četvrtfinale KONKAKAF  Lige šampiona Severne i Centralne Amerike, i to, pogotkom golmana u 94. minutu.

Naime, Tigres je u prvom meču protiv Alijance iz El Salvadora poražen rezultatom 2:1 i kod kuće su odlično otvorili meč. Tako su u prvih pola sata igre ppoveli sa 3:0 i došli do potpunog preokreta.

Ipak, napadač Aliajnce, Huan Karlos Portiljo, postiže dva gola do kraja poluvremena i tako pošto, zbog golova u gostima, i pored zaostatka u meču od 3:2, donosi prolaz svom timu.

Ali, to nije bilo sve. Igrao se 94. minut kada je u kazneni prostor otišao golman Nahel Guzman, 34-godišnji Argentinac, koji brani za Tigres već sedam sezona.

Tada je centrirao Eduardo Vargas, bivši fudbaler Valensije, Napolija, Kvins Park Rendžersa i Hofenhajma. On je “pronašao” Guzmana, koji glavom smešta loptu u mrežu za prolaz u četvrtfinale Lige šampiona!

Konačnim rezultatom 4:2 i ukupnim 5:4, Tigres je ušao među osam najboljih u Centralnoj i Severnoj Americi.