“Građani” osvojili Rim, Šalke se provukao u osminu finala (SVI GOLOVI)

0

Beta/AP/M. F.
Trenutak kada Lionel Mesi postiže izjednačujući pogodak za Barsu protiv PSŽ-a

"Vučica" je na početku susreta imala inicijativu, mnogo šansi, ali mreže su mirovale u prvom poluvremenu. U nastavku susreta, mnogo bolja igra engleskog šampiona. Posle gola Nasrija videlo se da rimski klub nema šta da traži jer su mu bila potreban dva gola za prolazak. Manolas je pogodio stativu. Šansu je imao i naš Adem Ljajić, ali u finišu Zableta je rešio pitanje pobednika.

Beta/AP/R. D. L.
Slavlje Samira Nasrija posle gola koji je Sitiju doneo osminu finala Lige šampiona

Čelsi je odigroa pošteno, pobedio je na "Stamford bridžu" Sporting, a to je iskoristio Šalke, koji je trijumfom u Mariboru izborio plasman u osmini finala. Junak tima iz Gelzenkirhena bio je Majer, koji je postigao jedini gol u 62. minutu.

Poznato 16 ekipa koji nastavljaju bitku za trofej Lige šampiona

Plasman u osminu finala lige šampiona izborili su: Barselona, PSŽ, Bajern, Mančester siti, Porto, Šahtjor, Čelsi, Šalke, Arsenal, Borusija Dortmund, Real, Bazel, Juventus, Atletiko Madrid, Monako i Bajer Leverkuzen.

U Ligi Evrope takmičenje nastavljaju: Anderleht, Zenit, Olimpijakos, Roma, Liverpul, Atletik Bilbao, Ajaks i Sporting.

U derbiju kola, Barselona je slavila na "Nou kampu" protiv PSŽ-a i osvojila prvo mesto u grupi F. Nije izgledalo da će Katalonci tako lako da stignu do trijumfa, pošto je već u 15. minut Zlatan Ibrahimović postigao gol protiv bivšeg kluba, ali su Mesi, 74. golom u Ligi šampiona, i Nejmar do poluvremena preokrenuli rezultat, a tačku na trijumf Kataloanaca stavio je Luis Suarez.

GRUPA E

Roma – Mančester Siti 0:2 (Nasri 60, Zabaleta 86)

Bajern – CSKA Moskva 3:0 (Miler 18 penal, Rode 84, Gece 90)

GRUPA F

Barselona – PSŽ 3:1 (Mesi 19, Nejmar 41, Suarez 77 – Ibrahimović 15)

Ajaks – APOEL 4:0 (Šene 45 penal, 50, Klasen 53, Milk 74)

GRUPA G

Čelsi – Sporting 3:1 (Fabregas 8 penal, Širle 16, Mikel 56 – Silva 50)

Maribor – Šalke 0:1 (Mejer 62)

GRUPA H

Atletik Bilbao – BATE Borisov 2:0 (San Hoze 47, Susaeta 88)

Porto – Šahtjor 1:1 (Abubakar 87 – Stepanenko 51)

POGLEDAJTE SVE GOLOVE LIGE ŠAMPIONA:

90. minut – Bajer vodi 3:0 protiv CSKA. Strelac Mario Gece.

88. minut – Susaeta za 2:0 za Atletik Bilbao protiv beloruskog šampiona.

87. minut – Abubakar izjedbnačuje za Porto protuv Šahtjora.

86. minut – Mario Zabalate rešva pitanje pobednika na "Olmpiku" – 2:0 za Mančester Siti.

84. minut – Bajern je "overio" CSKA. 2:0 za Bavarce. U listu strelaca upisao se Rode.

77. minut – Barselona verovatno rešava pitanje pobednika. Vodi 3:1 protiv Parižana. Mrežu gostiju zatresao je Luis Suarez.

74. minut – Milk postiže četvrti gol za Ajaks protiv kiparskog APOEL-a.

72. minut – Roma napada, Manolas pogađa staitvu, ali nema izjednačenja.

62. minut – Vodi i Šalke u Mariboru. Gol je postigao Mejer.

60. minut – Lepim golom Samira Nasrija, Mančester Siti vodi 1:0 na "Olimpiku".

56. minut – Čelsi ne da Sportingu da se vrati, 3:1 za "plavce". Strelac Mikel.

53. minut – Klasen za ubedljiv 3:0 za Ajaks protiv APOEL-a.

51. minut – Stepanenko dovodi Šahtjor u vođstvo 1:0 u Portu.

50. minut  – Sporting je smanijo na 2:1. Gol je postigao Silva.

50. minut – Ajaks povećava vođstvo na "Amsterdam areni" na 2:0. Gol je opet postigao Šene.

47. minut – San Hoze za vođstvo Bilbao protuv BATE Borisova.

45. minut – Šene iz penala trese mrežu za vođstvo Ajaksa protiv APOEL-a.

41. minut – Nejmar postiže pogodak – 2:1 za Barselonu.

19. minut – Lionel Mesi izjednačio u Barsleoni. To je njegov 74. gol u Ligi šampiona. Kratko je trajala radost Parižana.

18. minut – Tomas Miler iz penal za vođstvo Bajerna protiv moskovskih "armejaca".

16. minut – Andre Širle povećava prednost Čelsija protiv Sportinga.

15. minut – Zlatan Ibrahimović dovodi PSŽ u vođstvo protiv Barselone na "Nou Kampu".

8. minut – Prvi gola na večerašnjim suretima postigao je Čelsi protiv Sportinga. Strelac Fabregas iz penala. Faul je napravljen nad Felipe Luisom, a Španac je bio precizan sa bele tačke.

5. minut – Roma napada na startu. Domaćin je već imao nekoliko dobrih prilika.
1. minut – Počelo je svih osam mečeva Lige šampiona.