Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su ekipu Voždovca u zaostaloj utakmici 3. kola Linglong Superlige Srbije 1:3.

Izabranici Vladana Milojevića su posle poraza u “večitom derbiju” uspeli da obraduju navijače pobedom nad Voždovcem i to na gostujućem terenu. Strelci za Zvezdu bili su Degenek (11. minut), Ben (26. minut) i Vukanović (52. minut). Počasni pogodak za domaće dao je Zličić (31. minut).

Zvezda osvaja maksimalan broj bodova i sad ima 21, bod više od Partizana i isti broj utakmica (8 od 9). Voždovac zauzima devetu poziciju na tabeli Linglong Superlige Srbije.

Kraj meča

90. minut – Meč bez nadoknade ali i žutih kartona

86. minut – Izlazi Tomane, ulazi umesto njega Nikola Krstović (Zvezda)

79. minut – Izašao je Marin, ušao je Ivanić

77. minut – Mirna igra …

68. minut – Strelac Vukanović izlazi, ušao je Veljko Simić (Zvezda), u sastavu Voždovca izašao Mašovića, ušao Krasić

62. minut – Stanisavljević izlazi, Cvetičanin ulazi (Voždovac)

59. minut – Zličić izlazi, Gjorgijeski (Voždovac)

55. minut – Gobeljić je imao veliku šansu, posle dodavanja Bena, malo je nedostajalo da bude rezultat povišen

52. minut – GOL! 1:3 – na asistenciju Milana Gajića, koji mu je i napravio prostor, Aleksa Vukanović za korak brži od igrača Voždovca i postiže gol za novo vođstvo Zvezde od dva gola

46. minut – Bez izmena se ušlo u drugo poluvreme …

Poluvreme

45. minut – Marin (Zvezda) izvodi korner, Vukanović loptu šalje van gola

37. minut – Velika šansa za Voždovac, ipak Zličić pogađa spoljni deo mreže golmana Borjana

31. minut – GOL! 1:2 – Alen Mašović smanjuje prednost gostujućeg tima i postiže prvi gol u sezoni

26. minut – GOL! 0:2 – na asistenciju Vukanovića Ben postiže gol

23. minut – Miran deo igre

11. minut – GOL! 0:1 – od starta je lopta u nogama Zvezdinih igrača, konačno stižu do gola preko Miloša Degeneka – slobodni udarac izveo je Marin, dobro je centrirao, a na drugoj stativi sam je ostao Degenek

Meč je počeo …

Stadion: TC Stadion, Beograd

Sudija: Bojan Nikolić

Voždovac: Ilić – Lacickas, Mikić, Purtić, Daničić – Nikolić, Nišić – Stanisavljević, Stojčev, Mašović – Zličić.

Crvena zvezda: Borjan – Gajić, Degenek, Pankov, Gobeljić – Kanjas, Petrović – Ben, Marin, Vukanović – Tomane.

Crveno-bele očekuje gradski derbi, koji dolazi posle “večitog” i poraza od Partizana od 2:0.

Izabranicima Vladana Milojevića to je bio prvi neuspeh u domaćem prvenstvu ove sezone, posle šest uzastopnih trijumfa.

“Zmajevi” sa Voždovca nalaze se na sredini tabele i kod kuće ne znaju za poraz još od prvog kola, kada je od njih bio bolji lider – TSC.

Crvena zvezda je znatno bolja u međusobnim susretima, ali i te kako pamti poslednji poraz od Voždovca na “krovu” 2017. godine, kada su crveno-beli praktično na tom meču izgubili titulu prvaka.