Fudbalska reprezentacija Grčke Fudbalska reprezentacija Kosova

Reprezentacije tzv. Kosova i Grčke remizirali su u Prištini 1:1 u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Kataru.

Grke su dva minuta delila od trijumfa, nakon što su vodili pogotkom Anastasiosa Duvijukasa u samom finišu prvog poluvremena. Međutim, napadač Lacija Vedat Murići koji je u drugom minutu nadoknade doneo izjednačenje.

Učinio je to tako što se snašao između dvojice čuvara i ubacio loptu u praznu mrežu.

Kosovari su stigli tek do četvrtog boda iz isto toliko utakmica, a Grci do trećeg iz tri.

U istoj grupi, Španija je protiv Gruzije na svom terenu pobedila 4:0. Hoze Gaja je bio strelac u 14. minutu, Karlos Soler postigao je drugi gol u dve utakmice posle asistencije Ljorentea. Feran Tores četiri minuta pre kraja prvog dela donosi i 3:0.

Nije se “furija” zaustavila na tome, već je Pablo Sarabija posle dodavanja Fornalsa povisio i na 4:0.

Nemci su napravili konačno pravu feštu u Štutgartu pošto su sa 6:0 savladali Jermeniju.

Gnabri je sa dva gola u prvih 15 minuta najavio potop domaćina. Nastavio je Marko Rojs u 35, da bi Timo Verner u poslednjem minutu poluvremena povećao rezultat.

Jonas Hofman je u drugom poluvremenu povisio na 5:0. Šesticu je zaključio mladi Karim Adejemi koji je u nadoknadi iskoristio pas Virca.

Ako je ko uspeo da iskompromituje prvu poziciju na tabeli, onda je to Italija koja je drugim meč u nizu odigrala remi, ovoga puta na gostovanju Švajcarskoj (0:0).