Erling Haland

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su Pari Sen Žermen sa 2:1 u prvoj utakmici nokaut faze Lige šampiona. Utakmicu je rešio fantastični Erling Haland, koji je sa dva pogotka doneo Milionerima trijumf!

Mladi, 19-godišnji Norvežanin na taj način je nastavio tamo gde je stao jesenas u Salcburgu i sad je sa 10 pogodaka prvi strelac takmičenja.

Domaći su bili bolji rival sve vreme, ali se na golove čekalo tek u poslednjih 20 minuta.

Posle propuštenih šansi Džejdona Sanča u prvom delu, Haland je kaznio Svece pogocima u 69. i 77. minutu. U prvoj situaciji se sjajno snašao na odbijenu loptu i pre Kejlora Navasa je sproveo u mrežu, da bi u drugoj poslao topovski udarac sa ivice šesnaesterca pod prečku.

U međuvremenu, PSŽ je jedini gol postigo u 75. minutu, kad je Nejmar krunisao dodavanje Kilijana Mbapea. Mogao je Brazilac potom i da donese remi Parižanima, ali je njegov šut završio na stativi.

Revanši je na program 11. marta u Parizu.