Hemofarm nadigrao Zadar u Jazinama

0

Vrščani su do blage rezultatske prednosti došli sredinom druge četvrtine, ali Zadar nije dozvoljavao da se gosti odlepe, pa su se oba tima sve do završnice smenjivala u vođstvu.

U poslednjem minutu Hemofarm je uspeo da odbrani nekoliko napada domaćin i koševima Borisova i Krstovića dođe do važne pobede u šampionatu rezultatom 70:75 (23:22, 16:22, 19:17, 12:14).

Milan Mačvan je zabeležio 22 poena, i po četiri skoka i asistencija. Krstović je ubacio 12, a Marković 10 koševa. U redovima domaćina bolji od ostalih bio je Perić sa 24 ubačena poena.

Hemofam je sada prestigao Budućnost na tabli NLB lige sa 13 pobeda i 8 poraza, dok je Zadar ostvario deseti poraz.

Košarkaši Radničkog pobedili su FMP rezultatom 81:77 (19:25, 19:21, 20:10, 23:21) pred oko 2.500 gledalaca u Kragujevcu.

Iako su gosti na poluvremenu imali solidnu prednost od osam poena, domaćin je u nastavku zaigra bolje i čvrstom odbranom zasluženo došao do devetog trijumfa. „Panteri“ sa druge strane su zabeležili 14 neuspeh u regionalnom takmičenju.

Najefikasniji igrač u pobedničkom timu bio je Dragan Milosavljević sa 17 poena i devet skokova, dok se kod gostiju istakao Mladen Jeremić sa 22 koša.

Košarkaši Cibone pobedili su u Podgorici ekipu Budućnosti rezultatom 72:62 (17:15, 26:14, 15:17, 14:16). Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Andrić, koji je postigao 19 poena, dok je Bagarić ubacio 15. U domaćem timu najbolji je bio Simonović sa 17 poena, dok je Dragićević dodao 12.

Bosna 4-16

Cibona je u dosadašnjem delu sezone ostvarila 17 pobeda i četiri poraza. Budućnost ima učinak od 12 trijumfa i devet poraza.