Hemofarm srušio Cibonu u Zagrebu

0

Goran Jagodnik u akciji

Najzaslužniji za 11. pobedu Vrščana bio je veteran Goran Jagodnik, koji je postigao 15 poena, uključujući i dva odlučujuća u poslednjem minutu. Gordon Džamont i Marko Tomas ubacili su po 13 poena za Cibonu, koja je pretrpela tek četvrti poraz.

Tomas je u poslednjem napadu imao priliku da preokrene meč, ali na sreću Hemofarma nije bio precizan, pošto je promašio trojku u samom finišu. Prethodno je Cibona ispustila dvocifrenu prednost, koju je stekla još u prvom poluvremenu.
Domaći su već u prvom minutu druge četvrtine vodili sa 15:7, a sredinom te deonice prednost su povisili na maksimalnih 30:18. Usledila je, međutim, serija Hemofarma od 12:0 za izjednačenje, a Vrščani su potom i preuzeli vođstvo i početkom poslednje četvrtine imali najveću prednost – 49:42.

Cibona se serijom od 6:0 vratila u meč, ali nije uspela da ponovo stekne prednost. Rezultatska klackalica trajala je sve do poena Jagodnika, kojom je Hemofarm stigao do konačne pobede i prvi put ove sezone uspeo da slavi posle dramatične završnice.