Het-trik Mesija i Iguaina

0

Barselona je bila bolji rival u prvom poluvremenu, ali nije uspela da stigne do vođstva. U drugom poluvremenu razigrao se najbolji fudbaler sveta Lionel Mesi koji je golovima u 56, 81. i 82 minutu doneo pobedu katalonskom klubu.

Barselona je i dalje na deobi prvog mesta, zajedno sa Realom koji je posle pobede na gostovanju u Valjadolidu 1:4, ipak malo bolji zbog veće gol razlike.

Ronaldo je postigao prvi gol za "madridski klub" u 45. minutu, a onda je se tri puta u listu strelaca upisao Gonzalo Iguain u 45, 52. i 65. minutu. Valjadolid je do jedinog pogotka na meču stigao autogolom fudbalera Reala Albiola u 58. minutu.

Fudbaleri Tenerifa pobedili su na svom terenu ekipu Espanjola rezultatom 4:1. Golove za Tenerife postigli su Riči u 21, Nino u 50. i 90. i Alfaro u 82. minutu. Jedini gol za goste dao je Verdu u 70. minutu.

Almerija je na svom terenu pobedila Malagu 1:0, a jedini gol na meču postigao je Sorijano u 56. minutu.

Viljareal je golovima Ljorentea u 32. i Eskudera u 90. minutu pobedio Kserez rezultatom 2:0, dok u meču Rasinga i Saragose nije bilo golova.