I Holanđani očitali lekciju bezidejnim “kariokama”

0

Slavlje Holanđana posle gola Blinda

Posle vođstva Holandije od 2:0 posle 16 minuta "mirisalo" je na još jedan debakl "karioka". Holanđani su sa lakoćom uspevali da osujete napade domaćina. S druge strane, Roben i Persi nisu se mnogo trudili da ugroze gol. Imali su Brazilci inicijativu, stvorili i nekoliko šansi, ali postizanje gola je bila misaona imenica.

Bilo je žalosno gledati izabranike Luisa Felipea Skolarija kako "bunarenjem" pokušavaju da pronađu visokog Žoa, koji jedva da je dobio jedan vazdužni duel. Bez Nejmara, Freda, Hulka (ušao u poslednjim 20 minuta), sa očajnim srednjim redom, defanzivci "lala" su imali lak posao.

90+5. minut – Utakmica je završena. Holandija je osvojila treće mesto.
90+1. minut – GOOOOL – Vajnaldum za 3:0. Tačka na pobedu Holandije.
85. minut – Slobodan udarac za Brazil, posle starta De Guzmana na Vilijanu. Hulk je slabo centrirao.
80. minut – Bezidejni Brazilci, "lale" samo otaljavaju posao. Zvižduci u Braziliji.
76. minut – Pokušao je i Hulk, ali slabo je to. Nema opasnosti po gol Silesena.
68. minut – Žuti karton za Osakra zbog simuliranja.
64. minut – Pokušao je Luiz, ali slabo je to za Silesena.
63. minut – Slobodan udarac za Brazil. Prilika za Davida Luiza da oproba šut.
60. minut – Ramires je imao šansu, ali je šutirao pored gola.
52. minut – Brazilci tromi, spori, bezidejni, bez prave akcije, sa očajnim srednjim redom. Holandija sa pola snaga drži vođstvo.
46. minut – Počelo je drugo poluvreme.

Agonija Brazila počela je već u drugom minutu kada je Roben pobegao Silvi, koji ga je srušio za jedanaesterac. Iako je prekršaj bio van 16 metara, alžirski sudija je pokazao na belu tačku, a siguran realizator bio je Van Persi. Nastavile su "lale" da melju, da bi u 16. minutu Blind pored statične odbrane domaćina postigao gol. Tačku na pobedu Holandije postavio je Vajnaldum, golom u prvom minutu sudijske nadokande drugog poluvremena.

Četa Luja van Gala se zadovoljna vraća u Holandiju, a Brazilcima i njihovom selektoru Skolariju ostaju da objasne naciji katastrofalna izdanja na poslednja dva susreta SP.

45+2. minut – Kraj prvog poluvremena.
45. minut – Mlak udarac Oskara. Samo do živog zida. Pokušao je Maksvel, ali ništa ne polazi od nogu "karioke"
43. minut – Novi slobodan udarac za Brazil, sa 25 metara, posle starta nad Ramiresom.
38. minut – Brazilci opasni u finišu prvog poluvremena, ali ne nalaze put do mreže Silesena.
36. minut – De Guzman je dobio žuti karton posle starta nad Oskarom.
34. minut – Oboren je Majkon. Slobodan udarac sa ivice šesnaesterca za Brazil. Izvodi ga Oskar. Samo korner za "karioke".
32. minut – Brazil pokušava da napadne, ali to je tako jalovo, da je lak plen za "lale". Očajne "karioke".
28. minut – Slobodan udarac za Brazil iskosa sa desne strane. Dobra prilika za centaršut. Luiz je najviši, ali pored gola je lopta završila.
21. minut – Oskar je pokušao šutem sa 20 metara, ali je siguran Silesen.
16. minut – GOOOOOL – Dejli Blind za 2:0. Brazil na kolenima. U šesnaestercu Brazila čak petorica domaćih igrača koji su gledali kako vezista "lala" matira Sezara. Novi zvižduci za izabranike Luisa Felipea Skolarija.
15. minut – Holanđani dominiraju, Brazilci nikako da se "sastave" sa očajnim veznim redom.
9. minut – Žuti karton je dobio Arjen Roben.
6. minut – Prilika za Brazil, ali lopta nije došla do Ramiresa. Ostaje 0:1.
3. minut – GOOOL – Robin van Persi dovodi "lala" u vođstvo. Novi šok za domaćina.
2. minut – Žuti karton za Tijaga Silvu. Penal za Holandiju posle starta nad Robenom. Ponovljeni snimak pokazuje da je faul bio van šesnaesterca. Ipak, za ovaj start defanzivac Brazilaca je mogao da dobije crveni karton.
1. minut – Utakmica je počela.

SASTAVI

BRAZIL: Sezar, Majkon, Silva, Luiz, Maksvel, Gustavo (od 46. Fernandinjo), Paulinjo (od 5. Ernandes), Vilijan, Oskar, Ramires (od 72. Hulk), Žo.

HOLANDIJA: Silesen (od 90+3. Vorm), Flar, De Frej, Martins Indi, Klasi (od 90. Felkman), Vajnaldum, Blind (od 70. Janmat), Kujt, De Guzman, Van Persi, Roben.