Nova godina u engleskoj Premijer ligi počela s dve utakmice 21. kola: Brajton – Čelzi 1:1, Barnli – Aston Vila 1:2.

Činilo se da londonski “plavci” imaju tri boda u džepu i u trećoj uzastopnoj utakmici u gostima (u prethodne dve savladali gradske rivale Totenhem i Arsenal). U vođstvo ih je doveo Španac Sezar Aspilikueta u 10. minutu pošto se našao na pravom mestu da obijenu loptu pred golmanom smesti u mrežu.

U 84. minutu konačan rezultat je postavio iranski napadač Alireza Džahanbahš, koji je ušao u igru u 68. minutu. Španskog vratara Kepu je savladao “makazicama”.

Aston Vila je pobedila na Barnlijevom terenu računajući sva takmičenja prvi put posle marta 1959. U potonjih 14 mečeva remizirala je šest puta, a izgubila osam. Golove za nju dali su Vesli u 27. minutu i Griliš u 41, a utešni pogodak za domaćina postigao je Vud u 80.