EPA-EFE/Neil Hall

Fudbalska reprezentacija Engleske pobedila je danas u Dohi selekciju Irana rezultatom 6:2 (3:0) u meču prvog kola grupe B na Svetskom prvenstvu u Kataru.

Golove za Englesku postigli su Džud Belingem u 35, Bukajo Saka u 43. i 62, Rahim Sterling u 45, Markus Rašford u 71. i Džek Griliš u 90. minutu. Oba gola za Iran postigao je Mehdi Taremi u 65. i 103. minutu iz penala.

Prvo poluvreme je bilo produženo za čak 14 minuta, pošto je golmanu Irana Alirezi Bejravandu ukazivana pomoć na terenu pošto se sudario glavom sa saigračem. On je pokušao da nastavi meč, ali je zamenjen u 19. minutu. Engleska je poslednjih 10 minuta prvog dela utakmice postigla tri gola i praktično rešila pitanje pobednika.

Engleski fudbaleri su se razigrali u drugom poluvremenu i zasluženo su stigli do ubedljive pobede. Zanimljivo je da je drugo poluvreme bilo produženo za 13 minuta, a meč je završen pošto je izveden penal za Iran.

U drugom meču prvog kola grupe B večeras od 20 sati će igrati SAD i Vels.

Drugo kolo grupe B na programu je 25. novembra, a sastaće se Engleska – SAD i Vels – Iran.