Italijanski teniser Janik Siner savladao je Grka Stefanosa Cicipasa u drugom kolu Rima – 6:1, 6:7(9), 6:2.

Siner, koji ima samo 19 godina, odigrao je sjajan meč protiv trećeg nosioca u Rimu.

U meču koji je trajao dva sata i 20 minuta, videli smo odličan tenis 86. tenisera sveta.

Cicipas nije znao šta ga je snašlo u prvom setu.

Siner već u prvom gemu pravi brejk, a u trećem je Cicipas morao da neutrališe dve brejk lopte kako bi se upisao na semafor.

To je bio jedini gem koji je Cicipas osvojio u prvom setu i Siner sa još dva brejka u petom i sedmom gemu dolazi do ubedljivih 6:1.

A onda u drugom setu prava “ludnica”.

Odmah je u drugom gemu napravio Siner brejk i stigao ekspresno do 3:0.

Stegla mu se ruka kada je servirao za pobedu, pa pri rezultatu 5:3, Cicipas pravi brejk i vraća se u meč.

Grk je napravio brejk i u 11. gemu, servirao je za izjednačenje, ali se vraća mladi Siner i odvodi set u taj-brejk.

“Prštali” su mini-brejkovi, imao je Cicipas 4:1, međutim se opet Siner vratio i poveo je 7:6, gde je propustio prvu meč loptu.

Meč loptu je propustio i na 9:8, pa Cicipas uzima tri vezana poena i dolazi do izjednačenja.

Delovalo je kao da Cicipas ima psihološku prednost i da će doći do preokreta, ali Siner ponavlja igru iz prvog seta, pravi dva brejka i dolazi brzo do 4:0.

Do kraja je dobrim servis gemovima čuvao prednost i došao do pobede.