Utakmica s najuzbudljivijim raspletom u poslednjem kolu Lige Evrope odigrana u Menhengladbahu.

Posle 14 kola u nemačkom prvenstvu Borusija iz Menhengladbaha je vodeća. Na svom terenu je imala sedam pobeda uzastopce – šest u Bundes ligi i jednu protiv Rome u Ligi Evrope. U prethodnom ligaškom meču na njenom treenu je pao i sedmostruki uzastopni prvak Bajern.

U evroskom takmičenju i bod joj je bio dovoljan za odlazak u šesnaestinu finala. Još je i povela u 33. minutu preko francuskog napadača Markusa Tirama. Na poluvreme se otišlo s nerešenim rezultatom jer je u 44. minutu izjednačio Irfan Kaveči.

I onda, na pragu evropskog proleća, Borusija je posrnula. Francuz Erik Kriveli je postigao pobedonosni pogodak na radost mnogobrojnih turskih iseljenika u Nemačkoj koji su došli na meč da daju podršku prestoničkom timu svoje otadžbine.

Danijel Aleksić je za gostujući tim igrao do 67. minuta. Umesto njega u igru je ušao veteran iz Senegala Demba Ba.

Aleksić u duelu s Kramerom iz Borusije

J GRUPA

Borusija (M) – Istanbul 1:2 (Tiram u 33 – Kaveči u 44, Kriveli u 90)

Roma – Volfzberger 2:2 (Peroti iz penala u 7, Džeko u 19 – Florenci autogol u 10, Vajsman u 63)

Tabela: Istanbul 10, Roma 9, Borusija (M) 8, Volfzberger 5