Fudbaleri Japana su rezultatom 14:0 pobedili Mongoliju, u osmom kolu azijskih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2022. godine u Kataru.

Jedan od strelaca u ubedljivoj pobedi “samuraja” bio je i fudbaler Partizana Takuma Asano.

Asano se upisao u strelce u 91. minutu utakmice, kada je pogodio za vođstvo Japana od 12:0.

Posle njega su golove u nadoknadi vremena postigli još Osako i Inagaki, u 92. i 93. minutu utakmice.

Minamoto je načeo Mongole u 13. minutu, a već do poluvremena je bilo 5:0 za Japan, da bi u drugom poluvremenu postigli još devet golova za ukupnih 14:0 i sigurno prvo mesto u grupi F.

Japan ima 15 bodova i gol-razliku 27:0, dok je drugoplasirana selekcija Tadžikistana sa 10 bodova, Kirgistan ima 7, Mjanmar 6, a Mongolija 3.