U jedinoj utakmici u noći između petka i subote odlučenoj na produžetak Denver savladao Finiks.

Nikola Jokić je ostvario prvi tripl-dabl u ovoj sezoni, a 29. u karijeri u osnovnom delu NBA lige, po čemu je prestigao legendarnog Majkla Džordana. Denverovoj pobedi kod kuće sa 108:107 doprineo je s 23 poena (7-9 slobodna bacanja, 8-18 za dva, 0-2 za tri). Imao je i 14 skokova i 12 asistencija.

U produžetku je bilo 13:12. Na 20 sekundi do kraja Džamal Marej je doveo Denver u vođstvo sa 108:107 pogocima iz slobodnih bacanja. Finiks je imao napad za pobedu, ali je u poslednjoj sekundi Tori Krejg, koji je posle tajm-auta gostiju ušao u igru umesto Jokića, izblokirao Devina Bukera.

Sakramento je na svom terenu izgubio od Portlanda sa 122:112. Bogdan Bogdanović je za “Kraljeve” dao 16 poena (1-5 za dva, 4-6 za tri). Igrao je 29 minuta. Minut manje od njega u igri je bio Nemanja Bjelica. Postigao je devet poena (2-3 za dva, 1-2 za tri), a imao je sedam skokova.

I Memfis je izgubio kod kuće. Pobedio ga je Čikago sa 110:102. Marko Gudurić je za tim domaćina igrao 17 minuta. Dao je sedam poena (2-5 za dva, 1-3 za tri).

Dalasovu pobedu u gostima protiv Nju Orleansa Boban Marjanović je odgledao s klupe. Prednjačio je Slovenac Luka Dončić s 25 poena (7-10 za dva, 3-9 za tri).