Tanjug/AP
Jokić vodio duele s centrom gostiju Hrvatom Zupcem

Denver savladao Kliperse u svojoj dvorani sa 123:96, naš as najefikasniji u timu pobednika.

Denver je ostvario četvrtu uzastopnu pobedu, a osmu uzastopce na svom terenu. Kod kuće je poslednji put izgubio od šampiona Golden Stejta 15. januara (142:111).

Nikola Jokić je postigao 22 poena (4-6 slobodna bacanja, 9-14 za dva, 0-2 za tri). Imao je i 16 skokova (13 u odbrani), tri dodavanja i jednu blokadu. Do dvocifrenog broja poena dosegao je već u drugoj četvrtini, a početkom treće je ostvario i deseti skok. Ubrzo zatim je napustio igru zbog četvrte lične greške. Na teren se vratio na početku poslednje deonice. Ukupno je igrao nepunih 28 minuta.

U ovoj sezoni “dvostruko dvostruko” učinak postigao je u 41 utakmici. Od njega je jedino više dao Lou Vilijams, uzdanica gostiju – 24.

Denver u sledećem meču, šezdesetom, dočekuje Oklahomu s kojom je uz Golden Stejt u vrhu Zapadne konferencije. Zatim je domaćin i Juti i Nju Orleansu.