Tanjug/AP Photo/David Zalubowski
Jokić u "evropljanskom sendviču" Belinelija i Bertansa

Košarkaši Denvera, vođeni Nikolom Jokićem kome je nedostajala asistencija za trip-dabl, pobedili su San Antonio sa 113:85 u nastavku NBA lige.

Jokić je sa 20 poena, uz samo jedan promasaj iz igre, 9/10, bio najefikasniji na meču u Pepsi centru, a imao je i 11 skokova i devet asistencija za 29 minuta.

Srpskog centra su pratili Monte Moris i Markiz Bizli sa po 19, dok su kod Sparsa po 16 poena postigli Lamarkus Oldridž i Loni Voker.

Meč je obeležio i trener San Antonija Greg Popovič isključenjem već posle 63 sekunde utakmice prilikom žustrog protesta kod sudija.

Poraz je zabeležila Filadelfija u Atlanti od 130:122, u meču u kojem je Boban Marjanović za goste ostvario po osam poena i skokova, kao i četiri asistencije.

Najzaslužniji za trijumf Hoksa bio je ruki Tre Jang sa 33 poena, tri više nego što je na drugoj strani dao Džej-Džej Redik.

Novi neuspeh pretrpeo je Finiks srpskog trenera Igora Kokoškova, sada na svom terenu od Jute 118:97.

Džezeri su zaustavili Devina Bukera na samo osam poena i upisali osmu pobedu u nizu zahvaljujući Donovanu Mičelu (29) i Džou Inglesu (27).