nba.com/nuggets
Nikola Jokić

Košarkaši Denvera zabeležili su drugi poraz u poslednja tri meča.

Ovoga puta Nagetsi su iznenađujuće izgubili na svom terenu od Golden Stejt Voriorsa rezultatom 116:100.

Srpski košarkaš Nikola Jokić pružio je sasvim dobru partiju i utakmicu je završio sa dabl-dabl učinkom. On je za oko pola sata provedenih na terenu zabeležio 16 poena, 13 skokova, sedam asistencija, dve blokade i jednu ukradenu loptu.

Najefikasniji kod “grumenja” bili su Vil Barton i Pol Milsap koji su ubacili po 18 poena, Mejson Plamli dodao je 16, a Džamal Marej 14 poena.

Voriorse su do tek 14. trijumfa predvodili Endru Vigins i Erik Paskal sa po 22 poena.

Gosti su znatno bolje ušli u duel i vrlo brzo stekli maltene dvocifrenu prednost, ali je Denver u nastavku prvog kvartala uspeo da rezultat vrati u egal. Domaći su nastavili u sjajnom ritmu i na veliku pauzu otišli sa +9, 58:49.

Voriorsi su istom merom uzvratili u trećem kvartalu, da bi u poslednjih 12 minuta u potpunosti preokrenuli i ostvarili šokantan trijumf.

Nagetsi su trenutno 3. na Zapadu sa skorom 41-20, dok su Voriorsi poslednji sa učinkom 14-48.

Denver naredni meč igra u noći između četvrtka i petka protiv Šarlot Hornetsa.