Rebić spasao Ajntraht bruke protiv četvrtoligaša u prvom kolu nemačkog kupa.

Ajntraht je bio potpuni favorit na meču s Manhajmom pred skoro 25.000 njegovih navijača, a domaćin je na krilima publike vodio s 2:0, golovima Albanca Valmira Sulejmanija u 3. i 11. minutu, i s 3:2 pogotkom u 72. Od 76. do 88. na scenu je stupio krilni napadač gostiju Hrvat Ante Rebić, koji im je het-trikom doneo pobedu s 5:3 i plasman u šesnaestinu finala.

Ajntraht je poslednji put prošao dalje u nacionalnom kupu kada je gubio s dva gola razlike 1978 – 3:2 protiv Verdera.

Na 2:1 smanjio je Japanac Daiči Kamada u 21. minutu, a izjednačio je u 45. minutu Filip Kostić (pogledajte OVDE) neodbranjivim udarcem po zemlji. Naš igrač je postigao dva gola, a jedan je bio evrogol u rašlje, kada je Ajntraht onomad očitao lekciju Vaducu u Lihtenštajnu s 5:0 u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Dejan Joveljić je protiv Manhajma igrao do 58. minuta, a Mijat Gaćinović je ušao u igru u 75.

Sledeća runda nemačkog kupa igra se potkraj oktobra. Žreb je u iduću nedelju.