Naš napadač overio pobedu “kraljevskog kluba” koji je u 11. kolu španskog šampionata preslišao Leganes na svom stadionu s 5:0.

Onaj ofsajd koji se merio mikrometrima kada je zatresao mrežu protiv Osasune pada u zaborav. Luka Jović je najzad upisao svoje ime u Realove anale. Golmana gostiju savladao je glavom na Karvahalov centaršut s desne strane.

Istina, gol zbog ofsajda mu je poništen i protiv Leganjesa, ali je očigledno bio u nedozvoljenoj poziciji kada je glavom zatresao mrežu.

Trener Zinedin Zidan mu je ukazao priliku da zaigra od 70. minuta umesto francuskog napadača Karima Benzeme, a gol je dao u poslednjem minutu. Prethodno su strelci bili Brazilac Rodrigo u 7, Nemac Toni Kros ni pun minut posle njega, kapiten Serhio Ramos iz ponovljenog penala u 24. i Benzema s bele tačke u 69.