Vesti
Nezadrživi Maksim Ilić

Fudbaleri Ficroj Siti Srbije nastavili su niz dobrih rezultata u prvoligaškom društvu. U utakmici 9. kola savladali su Baumaris sa 3:2 i napravili značajan iskorak ka vrhu tabele.

Junak pete ovosezonske pobede ekipe trenera Nebojša Kovačevića je neumorni Maksim Ilić, koji je sa dva gola krunisao odličnu igru. Ilić je najpre pogodio u 17. minutu za 1:0, ali su gosti ubrzo izjednačili. Ali, u nastavku je najpre Ospina zatresao mrežu gostiju, a zatim je Maksim Ilić doneo ubedjivih 3:1 u u 73. minutu.

I tu nije bio kraj spektakularne predstave Ilića, kojeg je bilo svuda po terenu. Dva minuta pred kraj meča našao se možda i jedini put na pogrešnom mestu i autogolom ublažio poraz Baumarisa.

Srbija je igrala u sastavu: Valese, Ičigi (Ejtken 81), Barberoglu, Pavasović (Sotiropulos 62), Lakić, Ospina (Lorens 85), Stoilović, Miloš Ilić, Lis, Maksim Ilić, Milojević (Pimenta 62).

U susretu rezervnih timova, rezervisti Ficroj Siti Srbije su pobedili 3:2 (2:1). Golove su postigli Stivenson u 41. Nur u 45. (jedanaestrerac) i Maj u 83. minutu za rezervu Srbije.
U 10. kolu Ficroj Siti Srbija igra protiv Ričmonda na domaćem terenu Kevin Bartlet Rezerv, u subotu 21. maja od 18.15 časova, a duel rezervnih timova je dva sata ranije.

PRVA LIGA VIKTORIJE
Rezultati 9. kola: Ričmond – Bentli Junajted 2:2, Varagul Junajted – Kejsi Komets 1:0, Mazenod – Eltam Redbeks 0:2, Mornington – Borundara 0:0, Saut Springvejl – Malvern Siti 1:4, Srbija – Baumaris 3:2.
1. Borundara 9 7 2 0 22:2 23
2. Malvern S. 9 7 0 2 25:7 21
3. Mornington 9 6 2 1 19:8 20
4. Srbija 9 5 3 1 21:11 18
5. S. Springvejl 9 5 1 3 22:18 16
6. Baumaris 9 4 2 3 12:10 14
7. Eltam R. 9 3 4 2 13:9 13
8. Komets 9 4 0 5 12:11 12