Laslo Đere posle velikog preokreta eliminisao je sunarodnika Miomira Kecmanovića u 2. kolu Rolan Garosa pošto ga je pobedio sa 3:2 (6:4, 6:4, 3:6, 2:6, 3:6).

Srpski teniseri odigrali su meč u kojem je bilo svega, i atraktivnih poteza, i promena i brejkova.

Kecmanović je odlično ušao u meč, bio dominantan na terenu i zahvaljujući brejkovima koje je uspeo da potvrdi i iskoristi, poveo je sa 2:0 u setovima. Delovalo je da će Đere za njega biti lak protivnik, ali je onda i Laslo “dodao gas” i iznenadio rivala.

Usledila su nova 3 zanimljiva seta u kojima je Đere uspeo da potpuno preokrene meč u svoju korist. Tako je prvo izjednačio na 2:2, a onda je u setu imao više koncentracije i snage. Iskoristio je greške Kecmanovića, vezao četiri gema i ostvario najbolji rezultat na Grend slemovima.