Youtube/KK Crvena zvezda mts
Fakundo Kampaco

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Skoplju ekipu MZT-a rezultatom 80:57 (17:15, 19:18, 27:8, 17:16) u meču 14. kola regionalne ABA lige.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Fakundo Kampaco sa 21 poenom, sedam skokova i devet asistencija.

Kod gostiju, najbolji je bio Dastin Ver sa 16 poena i pet asistencija.

Domaći tim je dobro otvorio utakmicu i na momente je uspevao da ugrozi prednost Crvene zvezde. U drugoj četvrtini se pokazao umor beogradsog tima ali je Kampaco odličnim solo prodorima i asistencijama održavao prednost “crveno-belih”.

U drugom proluvremenu videla se druga slika, igrači Crvene zvezde su zaigrali agresivnije u odbrani i to je donelo lake poene u napadu. Treću četvrtinu su dobili rezultatom 27:8.

Poslednja četvrtina je donela više minuta za igrače Crvene zvezde koji nisu igrali u proteklim utakmicama.

Na kraju rutinska pobeda “crveno-belih” 80:57.

Crvena zvezda će u narednom kolu gostovati ekipi Budućnosti, dok će MZT putovati za Beograd na megdan Partizanu.