EPA-EFE/PASQUALE BOVE

Specija je pretila, pogađala okvir gola, a Sergej Milinković-Savić za Lacio kažnjavao njene promašaje.

Tako bismo ukratko mogli da opišemo uvodni duel 10. kola Serije A u kome je tim Simonea Inzagija na gostovanju bio bolji od Specije 2:1.

Timu sa Olimpika bodovi iz ovog meča su neophodni kako bi se priključili timovima u vrhu tabele i za sada su na veoma dobrom putu da je ostvare, prije svega zahvaljujući srpskom internacionalcu, koji je učestvovao kod oba pogotka.

Prvo je sve pripremio za gol Ćira Imobilea u 15. minutu, a potom, 18 minuta kasnije, majstorski pogodio iz slobodnog udarca.

Srpski reprezentativac je namestio loptu, kratko se zaleteo i sjajno je poslao u sam ugao gola. Golman Specije je pošao na pogrešnu stranu i mogao je samo pogledom da isprati kako mu se trese mreža.

Za to vreme, Specija je dva puta pogodila okvir gola – u 4. i 25. minutu, preko Esteveza i Bastonija. Bili su, dobrim delom prvog poluvremena, i bolji rival, ali ništa im to nije vredelo protiv raspoloženog SMS-a…

U drugom poluvremenu domaćin je uspeo da postigne gol u 64. minutu, ali je to bilo to i bodovi su otišli u Rim.