69 : 81
SRBIJA - ŠPANIJA

U neposrednom duel u Vuhanu za odlazak u četvrtfinale s prvog mesta u J grupi Srbija pretrpela prvi poraz – 81:69 (20:13, 17:32, 19:22, 13:14) – i igraće s Argentinom (utorak, 13 časova).

Srbija: Birčević 3 (1-1 za tri), Bjelica 3 (0-4), Bogdanović 26 (2-5), Gudurić (0-1), Jokić 6 (0-1), Jović 4 (0-3), Lučić 8 (0-2), Marjanović, Micić 5 (0-2), Milutinov 7, Raduljica 7, Simonović. Selektor: Đorđević.

Španija: Klaver 14 (1-2), Fernandez 7 (1-4), M. Gasol 11 (0-5), H. Ernangomez 3 (1-2), V. Ernangomez 7 (0-1), Ljulj 9 (3-9), Oriola 6 (0-1), Ribas 5 (1-2), Rubio 19 (2-3). Nisu igrali: Beiran, Kolom, Rabazeda. Selektor: Skariolo (Italija).

Od prve sekunde se videlo da će susret sa Španijom biti najzahtevniji za naš tim do sada, ali smo prvu četvrtinu rešili u svoju korist, kao i sve u prethodne četiri utakmice. A onda smo se nasukali na tanak led.

“Crvena furija” nam je argesivnom odbranom i visokim energetskim nabojem očitala lekciju, a do izražaja su došle sve naše slabe tačke. U situaciji kad nam ništa nije polazilo za rukom popustilo je strpljenje i Nikoli Jokiću, koji je zbog žustrog protesta prema sudiji isključen u trećoj četvrtini.

Španci su nas nadigrali, a u timu Srbije nije bilo raspoloženog igrača sem Bogdanovića, koji jeste nabrao 26 poena (najefikasniji na meču), ali ga povremeno nije bilo u glavnom planu. Dao je dve od samo tri naše trojke (19 pokušaja), a to nam je nedostajalo i iz njegovih i iz ruku drugih igrača (Bjelica, Gudurić).

Naši putuju u Duengung na megdan s Argentinom, a Španci u Šangaj na meč s Poljacima.

Kraj

IV četvrtina

37`: 68:77 – Najzad trojka. Bogdanović ju je dao. Tek treća Srbije od 18 pokušaja.

33`: 61:72 – Bogdanović sva tri puta precizan s penala pošto ga je Ljulj faulirao u pokušaju za trojku.

33`: 58:72 – I kad izgleda da Španci ne znaju šta će s loptom, Ljulj to završi trojkom.

Dugo su sudije, gledajući snimak, većale da li je Raduljica zaustavio Rudija Fernandeza nesportski. Dodelile su mu “običnu” ličnu grešku.

31`: 58:67 – Raduljičino zakucavanje. U prethodnom napadu naših Gudurić promašio zicer ispod koša.

III četvrtina – 56:67 (20:13, 17:32, 19:22)

30`: 56:67 – Pošto je fauliran u pokušaju za tri poena, Micić je iskoristio sva tri slobodna bacanja.

30`: 53:65 – Čim smo zaigrali agresivnije u odbrani, Bogdanović je imao priliku da pobegne u kontri i da zakuca. Dockan.

Argentina u četvrtfinalu u Duengunu u utorak u 13 časova čeka poraženog iz utakmice Srbija – Španija, pošto je u neposrednom duelu za prvo mesto u I grupi savladala Poljsku sa 91:65.

25`: 39:57 – Јоš jedna trojka za Španiju. Idu i ka +20.

Jokić je isključen zbog burnog reagovanja na sudijsku odluku da ne svira prekršaj nad njim već “mrtvu loptu” kad su ga dvojica španskih igrača saterali u ćošak, bukvalno se obrušivši na njega. Naš as je prvo dobio tenhičku grešku, jer se nije složio s odlukom, a kad je krenuo žustro da se unosi u lice arbitru, ovaj ga je isključio.

21`: 37:49 – Rudi Fernandez je oteo loptu Jokiću koji ga je faulirao dok je ovaj kretao u protivnapad. Sudije su našem asu dale nesportsku grešku.

21`: 37:47 – Naš prvi napad u drugom poluvremenu bio je neuspešan. Mark Gasol je vratio Špance na +10.

Kreću Jović, Lučić, Bogdanović, Jokić, Milutinov

II četvrtina – 37:45 (20:13, 17:32)

20`: 37:45 – Uzeo je Skariolo tajm-aut da na dvadesetak sekundi do kraja prvog poluvremena smisli nešto. I – Ljulj je pogodio trojku.

20`: 37:42 – Četiri uzastopna poena Bogdanovića. I dalje na špansku odbranu idemo pojedinačnim rešenjima.

19: 31:41 – Izigrana je naša odbrana, a Rubio je to kaznio drugom uzastopnom trojkom.

18`: 29:38 – Najzad jedna dobra akcija naših iz koje je Milutinov zakucao. Ali Rubio daje trojku.

15`: Posle dugotrajnog prigovaranja sudijama španskom selektoru Italijanu Skariolu dodeljena tehnička greška. To je i plod njegove teatralnosti.

14`: Već i 13:2. Ljulj je pogodio trojku.

13`: 8:2 za Špance za kratko vreme uz jednu dalekometnu trojku Rudija Fernandeza. Đorđević je pozvao tajm-aut.

I četvrtina – 20:13

Najefikasniji je Bogdanović s devet poena (3-5 za dva, 1-1 za tri).

8`: 15:11 – Na Bogdanovićevu trojku odgovorio Ribas

Poluvreme: Argentina – Poljska 42:27

6`: 12:6 – Jović je sjajno izblokirao samouverenog Rubija, koji je krenuo da poentira na drugi obruč. Iz kontre je koš dao pod faulom Lučić, koji će imati dodatno slobodno bacanje.

4`: 6:6 – Sudeći po početku, najzahtevnija utakmica za naš tim do sad. Španci agresivni u odbrani.

2`: 3:4 – Prvi poeni za nas bili su Birčevićeva trojka.

Utakmica počela

Prva petorka Srbije: Jović, Bogdanović, Lučić, Birčević, Milutinov. Za Španiju: Rubio, Ernangomez, Rudi Fernandez, Oriola, M. Gasol.

Ko bude uspešniji, boriće se u Šangaju za ulazak u polufinale, a rival će mu biti poraženi iz okršaja Argentine i Poljske, koje takođe među sobom odlučuju o pobedniku I grupe. U drugom ukršanju prvog i drugog igraće se Dunguanu. Ti mečevi su u utorak, u Dunguanu u 13 časova, a Šangaju u 15.