U prvom meču na Evropskom prvenstvu Srbija izgubila u Gracu s 35:30 (16:15).

Belorusi su se pokazali kao kompaktan tim, spremniji od našeg za izazove. Izabranici Nenada Peruničića su imali velika kolebanja u igri. Posle 6:6 Belorusija je serijom stekla zalihu od 10:6, ali su joj se naši primakli na gol zaostatka do kraja prvog poluvremena.

U drugom delu protivnik je mic po mic uvećavao prednost, a od sredine drugog poluvremena potpuno je preuzeo kontrolu nad razvojem događaja. Napadi Srbije su bili stihijski, a odbrana je skroz popustila.

U drugom meču Hrvatska je savladala Crnu Goru s 27:21 (12:13).

Naši u subotu (18.15 časova) igraju s Crnogorcima, a u poslednjem kolu u ponedeljak (20.30) s Hrvatima. U drugi krug idu dve prvoplasirane.

Srbija: Cupara, Ivanišević, Mošić, Vujić 4, Sterenović 5, Crnoglavac 2, Đukić 1, Pešić, Radivojević 6, N. Ilić 2, Pušica 2, V. Ilić 2, Nikolić, Kukić 1, Zelenović 4, Marsenić 1. Selektor: Peruničić.