U rimskom derbiju u drugom kolu Serije A Lacio – Roma 1:1.

Aleksandar Kolarov je u prvom kolu italijanskog prvenstva postigeo evrogol iz slobodnog udarca od prečke protiv Đenove na Olimpijskom stadionu (3:3), a strelac je bio i u drugom kolu. Ponovo je zatresao mrežu u gradskom derbiju Rima u Rominom dresu.

Podsetimo da je to učinio i u prvoj utakmici ljutih rivala u prošlom prvenstvu. Tada je, golom iz slobodnog udarca, postao prvi igrač posle 1959. koji je bio strelac za oba tima.

Sada je bio neumoljiv s bele tačke u 17. minutu. Prethodno je lopta u kaznenom prostoru Lacija pogodila u ruku Sergeja Milinkovića Savića, kome to nije bila namera. Ali sudija nije imao dilemu.

“Nebeskoplavi” su izjednačili preko Španca Luisa Alberta u 58. minutu. Još u prvom poluvremenu upućen je čak 21 udarac na oba gola. Lacio je triput pogađao direk, a Roma dvaput.